Paní Columbová v ZOO

Jak jsou na tom v HPE s firemní kulturou? Jednoduchý, ale snad i inspirativní příklad vás přesvědčí, že na jedničku.

Zeptáte-li se, co je tak výjimečného na práci pro Hewlett Packard Enterprise, jakéhokoli zaměstnance napříč odděleními, odpoví vám, že firemní kultura. Pojem firemní kultura vzbuzuje mnohé emoce, někdo nad ním rovnou protáčí oči jako nad lacinou fintou kapitalismu, jak v lidech vybudovat pocit odpovědnosti, pro jiného je jako paní Columbová, kterou všichni známe, ale nikdy jsme ji neviděli. U HPE je tomu naštěstí jinak. Přesvědčilo by vás třeba skoro 150 zaměstnanců, kteří se spolu se svými rodinami a přáteli vydali první zářijový víkend do zoo.

Krtkův svět, Botanická zahrada nebo snad Pražská zoo? Jako každý rok mohli všichni zaměstnanci hlasovat, kde po záštitou HPE stráví příjemný den, a už podruhé zvítězila sedmá nejoblíbenější zoo Evropy. Nemluvíme o nákladném a nuceném firemním teambuildingu, jak by se mohlo zdát, ani o pouhém proplácení vstupenek – jsou to sami zaměstnanci, kteří celou akci vymysleli, navrhli, připravili a nakonec i organizovali a s podporou vedení firmy si ji mohli udělat přesně takovou, jakou chtěli.

I díky této zaměstnanecké iniciativě, která má v HPE i vlastní jméno (ElanClub) a organicky tak propojuje lidi s událostmi, mohl celý den proběhnout hladce a bezproblémově. U jednoho z vchodů stál stánek označený logem společnosti, kde zaměstnanci na své jméno obdrželi kromě voucherů na občerstvení především bílý náramek, kterým se prokazovali u vstupu do zajištěné části areálu. Připraven byl i nestandardní program pro účastníky, od krmení zvířat až po kontaktní zvířátka, která se procházela na dohled.

Různorodé skupinky, páry či bohatě rozvětvené rodiny se sice postupem dne rozptýlily po zoo, ale skoro v každém pavilonu šlo na známý bílý náramek narazit.

Největší radost samozřejmě projevovaly děti, které se mohly vyřádit na různých prolézačkách i v dětské zoo. V některých malých návštěvnících probudila ta plejáda roztodivných tvorů zvědavé malé přírodovědce, jiné utvrdila v představě, že zvíře, na které se nejvíc těšili, zůstává i nadále v jejich očích nepřekonané.

Pro většinu z nich ale návštěva zoo měla ještě jednu, možná překvapivou, vrstvu navíc – možnost shledat se s dětmi zaměstnanců, s nimiž se skamarádily na minulých podobných akcích, anebo se spřátelit s někým novým. A nejde jen o děti – neformální setkání, sdílení radosti a času, vytváří vzácné chvíle a buduje mezilidské vztahy. Vztahy, o kterých sní každá firma, ale které HPE skutečně prožívá.

Mimochodem, zoo navštívil i Kiwi. Jméno zavánějící Novým Zélandem klame, není to nikdo jiný než vodící pes ve výcviku, který do HPE přišel jako čerstvé štěně a brzy již jako mladý pes nastoupí do další fáze výcviku. Mohli jste se o něm dočíst již dříve.

Kiwiho přítomnost v prostorách firmy, ale i povedený den zaměstnanců a jejich nejbližších v zoo jsou jen dalšími ze série důkazů, že HPE firemní kultura je skutečně mimořádná. Podporuje nejen profesionální, ale i osobní propojení, a dělá z HPE místo, kde lidé nejen pracují, ale kde i společně tvoří jedinečné vzpomínky. Ve světě komplexních a složitých technologií, jimž se v HPE věnujeme, je fajn realizovat jednoduchou myšlenku jít o víkendu do zoo, která spojí zaměstnance, jejich rodiny i přátele a která práci v HPE dává zcela jiný rozměr.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner