HPE pomáhá dostávat víno k zákazníkovi rychleji, efektivněji a šetrněji

Zrychlení, zefektivnění a automatizace. Trinchero Family Estates využívá HPE GreenLake k posílení své pozice jedné z největších amerických vinic.

Zrychlení, zefektivnění a automatizace. Trinchero Family Estates využívá HPE GreenLake k posílení své pozice jedné z největších amerických vinic.

Nejúspěšnější vinice bedlivě monitorují pouť vína od hroznu po sklenici na vašem stole. Počasí, sklizeň, skladování či transport jsou jen některými proměnnými, které se dají přepsat do jedniček a nul. Proto se americká společnost Trinchero Family Estates rozhodla propojit s HPE a přejít v roce 2023 na platformu HPE GreenLake, která jim usnadňuje sběr, vyhodnocování i aplikaci dat, která při výrobě 22 milionů krabic vína ročně získávají. Díky přechodu na novou platformu dokáže firma zpracovávat data zákazníků o 75 % rychleji, šetřit prostředky i přírodu a ve finále tvořit i kvalitnější víno.

„Předvídatelnost a možnost plánování je klíčem k úspěchu,“ tvrdí Jeremy Mostafanejad, ředitel jednoho z největších amerických výrobců vína, firmy Trinchero Family Estates. Ačkoliv je správa a řízení vinic tradičním řemeslem, ani to se v současnosti neobejde bez pokročilých technologií, od meteorologických stanic přes senzory citlivé na vlhkost vzduchu či autonomní traktory až po chytré skladování a automatické distribuční systémy. K organizaci a hladkému běhu vinice je ale potřeba robustní a snadno řiditelný systém, který firmě Trinchero poskytuje od roku 2023 HPE GreenLake.

Vyhodnocování dat ve zlomku vteřiny

Využívání dat a moderních technologií ve firmě Trinchero Family Estates však ani zdaleka nekončí u „chytrého hardwaru“. Z pozice jedné z největších skupin vinic musí nepřetržitě vyhodnocovat data od zákazníků, kteří odebírají kteroukoliv z více než 50 značek vín a jiných lihovin. „Data o našich zákaznících zpracováváme denně a HPE GreenLake nám pomohlo zkrátit dobu vyhodnocování na čtvrtinu,“ vysvětluje Mastafanejad.

22 milionů krabic v jedné aplikaci

Jde přitom o obrovské množství dat, Trinchero Family Estates totiž sice začínalo jako malá rodinná firma v kalifornském Napa Valley, dnes už však působí v téměř 50 světových zemích. To s sebou přináší detailní data o 22 milionech krabic vína, které jejich vinice ročně vyprodukují – od jednotlivých hroznů přes umístění, hladinu cukru a teplotu ve skladech až po data o spokojenosti zákazníka. HPE GreenLake umožňuje všechna tato data shromažďovat na jednom místě a násobně tak usnadňuje jejich využívání. Tím stoupá efektivita celé společnosti a vedení tak může vytvářet data-based byznysová rozhodnutí. Vedení firmy oceňuje i pokročilý prediktivní systém, který dokáže preventivně odhalovat příležitosti i rizika.

Další krok je AI

Velkou výhodu ředitel vinic vidí i v tom, že je HPE GreenLake platformou, která je v každém okamžiku připravená na další rozšíření či škálování. „Zaměstnanci mají instantní přístup k datům, do systému se dostanou kdykoliv a odkudkoliv a pokud potřebují něco nového, máme platformu, která je na novinky připravená,“ shrnuje Mostafanejad. Další milník při tom Trinchero Family Estates vidí v implementaci nástrojů umělé inteligence, které jim v budoucnu pomohou ještě lépe odhadovat úrodu a lépe tak plánovat veškeré aktivity na základě detailních, přesných a snadno dostupných dat.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner