Role AI v esportu: efektivita, komunikace i nábor talentů

Jak HPE pomáhá týmu Evil Geniuses porážet soupeře?

Rychlost, přesnost a efektivita. To jsou z pohledu IT termíny, které se váží nejen k firemnímu prostředí korporátů, ale i k esportu. HPE spolupracuje s americkým esportovým klubem Evil Geniuses, kterým pomáhá nejen zefektivňovat jejich hru a zlepšovat výkony, ale zároveň i hledat talenty ve světě. Využívá k tomu mimo jiné i umělou inteligenci stojící na platformě HPE GreenLake. 

Evil Geniuses je nejúspěšnějším esportovním týmem v celé Severní Americe. Specializují se na tituly různých žánrů od stříleček až po strategie. Aby své úspěchy pozvedli na nový „level“, využívají technologií HPE a kromě technologického zázemí začal americký tým nově využívat i umělou inteligenci. Ta jim pomáhá hledat u hráčů různé vzorce chování, které mají dopad na jejich výkon ve hře. „Celé naše odvětví stojí na jedničkách a nulách. Abychom uspěli, museli jsme se naučit zpracovávat veškerá dostupná data a dostávat z nich informace, které můžeme dále zúročit,“ říká Chris DeAppoloniu, CEO esportovního klubu.

AI pomáhá hledat talenty

Nástroje HPE týmu však nepomáhají pouze s rozkrýváním silných a slabých stránek vně klubu, ale za pomoci AI hledají nové talenty analýzou dat z otevřených klání. Evil Geniuses teď mohou schopné hráče hledat proaktivně, namísto čekání na to, že se mu mladí talenti přihlásí sami. „Chceme nacházet talenty rychleji než konkurence, chceme efektivněji využívat čas trenérů a hledačů talentů a v neposlední řadě chceme vyhrávat. HPE nám to umožňuje a díky jejich nástrojům můžeme využít data k objevení příští hvězdy esportu,“ doplňuje s úsměvem DeAppoloniu.

Komunikace je klíč

Zásadním průlomem byla pro tým i analýza jejich komunikace, díky které trenéři zjistili, na jakých oblastech je potřeba zapracovat, jak některé skutečnosti pojmenovávat a jak komunikovat efektivněji, než soupeř. V esportu totiž vítěze od poraženého často dělí vteřiny, které se často ztrácí v nezvládnuté komunikaci. HPE proto vytvořilo platformu pro analýzu komunikace, která měla původně sloužit výhradně pro tým League of Legends, ale později ji plošně přejaly všechny divize klubu.

Umělá inteligence pomáhá hráčům i se strategickými rozhodnutími ve hře. Budováním modelových situací si mohou hráči vyzkoušet nekonečné množství scénářů, které na ně při oficiálních zápasech čekají, a účinně se tak na ně připravit.

Stabilní řešení s přehledným prostředím

Tým potřeboval vystavět řešení, které bude na jedné straně robustní a komplexní, na druhé straně ale odlehčené, „neinvazivní“ a snadno ovladatelné, a to všechno v relativně krátkém časovém horizontu. HPE proto týmu Evil Geniuses vystavělo nástroj na platformě HPE GreenLake pro ML Ops & AI a tím i podle slov ředitele klubu splnilo všechny požadavky a týmu poskytlo konkurenční výhodu, která jejich soupeřům chybí.

Více se dozvíte v případové studii zde.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner