Potvrzeno. V sítích jsou Češi absolutní evropská špička

Nejzajímavější podněty z konference Aruba Atmosphere

Technologie

Aruba Atmosphere je každoročně se opakující největší konference networkingové divize Aruba společnosti Hewlett Packard Enterprise, určená jak pro zákazníky, tak pro partnerské firmy.
Co přineslo jubilejní 10. setkání EMEA Atmosphere, které se konalo v červnu u chorvatského Šibeniku? Především pomyslně smeknutý klobouk pro Čechy, protože tuzemské IT firmy posbíraly hned dvě prestižní ceny. AUTOCONT získal ocenění pro nejlepšího partnera v rámci regionu střední a východní Evropy a česká Tech Data pak ocenění pro nejlepšího distributora v tomto regionu.

Potvrdili jsme to, co ukazují čísla a statistiky. V bezdrátových technologiích a sítích jsme absolutní evropskou špičkou. Uspěli jsme v konkurenci 1800 účastníků ze všech koutů Evropy, Afriky a Blízkého východu a obhájili dvě ze dvou prvenství v našem subregionu CEE, a to po druhé v řadě. Naše pětadvacetičlenná česká výprava si, myslím, celou konferenci velmi užila,“ říká s úsměvem Lubomír Galatík, který vede obchodní divizi Aruba v České a Slovenské republice.

EMEA Atmosphere, která se konala v chorvatském Amadria Parku, je pro Arubu tradičně největší akcí celého regionu. Skutečnou atmosféru akce můžete „ochutnat“ na následujícím videu (ZDE). V rámci čtyřdenního bloku se kromě udílení cen hlavně představovaly novinky v oblasti přístupových sítí, v nichž Aruba platí za světového leadera i nejzásadnějšího inovátora. Na jaká technologická vylepšení se můžeme těšit?

Nejnovější generace WiFi? Připomíná mobilní síť operátorů

Hlavním tématem dneška zůstává mobilita. Lidé jsou se svými technologiemi v neustálém pohybu, proto nová generace WiFi6 vychází z podobných principů jako sítě mobilních operátorů a má ambici se s nimi doplňovat. To samozřejmě znamená vyšší rychlost a efektivitu zejména v prostředích s vyšším počtem uživatelů,“ říká Lubomír Galatík.

Na chorvatské konferenci byla představena také nová WiFi platforma pro malé a střední podniky – zejména pak ty, které nedisponují vlastním IT. Jmenuje se Aruba Instant On (detaily naleznete ZDE) a nabízí jednodušší správu za velmi příznivou cenu.

Zástupci Aruby představili také výhody nového ClearPass Device Insight (podrobnosti v samostatném článku), který se zaměřuje na technologie související s Internetem věcí a řeší bezpečnostní rizika spojená s neidentifikovanými a nespravovanými zařízeními v podnikových sítích. „Jedná se o cloud nativní aplikaci, která využívá umělou inteligenci a crowdsourcing pro dynamickou a statickou analýzu chování zařízení,“ doplňuje Lubomír Galatík.

Poslední z nejakcentovanějších témat letošního EMEA Atmosphere bylo podle Lubomíra Galatíka komplexní řešení Aruba  SD-Branch, které se zaměřuje na pobočkovou síť. To dokáže propojit tradičně oddělené elementy jako Cloud management, SD-WAN, WLAN i LAN. „Podařilo se nám to, po čem naši zákazníci často volali. Zjednodušit správu, snížit složitost pobočkových sítí i celkové náklady na zajištění jejich konektivity. Koncept staví na dynamické segmentaci provozu, tedy na tom, že v centru zájmu je uživatel a jeho profil, přičemž od sítě se očekává, že mu automaticky přidělí bezpečnostní a provozní parametry podle toho, na co má nárok. To z celého řešení činí robustní a bezpečnou platformu,“ uzavírá Lubomír Galatík výčet nejdůležitějších bodů, které přinesla letošní EMEA Atmosphere.

Ještě důležitější poselství si však veze česká výprava jako celek. V oblasti bezdrátových sítí patříme mezi absolutní špičku.


Zajímají vás nové technologie a trendy v oblastí sítí více v detailu? Využijte možnost shlédnout kompletní „Technology Keynote“, kdy vám jednotlivé novinky představí CTO společnosti Aruba, pan Partha Narasimhan. Upozorňujeme, že videozáznam trvá 115 min, takže je určen pouze pro opravdu vážné zájemce o tuto problematiku.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner