„No BullshIT“: Konference, která přinesla svěží vítr do debat o IT

Konference „No BullshIT“ se stala živou platformou pro sdílení znalostí, postřehů a profesních zkušeností mezi účastníky a odborníky z IT komunity.

Konference „No BullshIT“ je úspěšně za námi. Jak už název napovídá, nejednalo se o obvyklou konferenci. Tato akce vnesla bez nadsázky svěží vítr na českou IT scénu. Jejími hlavními motivy byly Inspirace, interaktivita a produktivní debaty. „No BullshIT“ se tak stala živou platformou pro sdílení znalostí, postřehů a profesních zkušeností mezi účastníky a odborníky z IT komunity. Jsme proto hrdí, že jsme mohli být součástí této skvělé akce. Více si přečtěte v našem článku.

V úterý 26. března, v Cubex Centru v Praze, byla atmosféra plná očekávání již od rána. Na programu bylo řešení klíčových výzev, kterým čelí současný IT sektor. Ty zahrnovaly snižování provozních nákladů a zvyšování efektivity, zajištění stabilního a bezproblémového chodu IT systémů, řešení nedostatku finančních prostředků pro plně fungující IT infrastrukturu, překonávání nedostatku kvalifikovaných pracovníků a zabezpečení kybernetické bezpečnosti. A to se také stalo! Přednášky probíhaly formou krátkých bloků, přičemž každý z nich netrval déle než půl hodiny. Návštěvníkům tak rozhodně nehrozily několikahodinové monology, při kterých by polovina publika v sále usnula. „No BullshIT“ navíc přinesla ještě jednu skvělou vychytávku. Diváci mohli formou aplikace interagovat a posílat dotazy přímo v reálném čase!

Zlatým hřebem konference pak bezesporu byla panelová diskuse s předními odborníky z IT světa. Mezi nimi nechyběl ani generální ředitel HPE, Jan Kameníček. Ten spolu s ostatními diskutujícími autenticky sdílel své profesní příběhy a poučení ze své několik desítek let trvající praxe. Jedním z závěrů diskuse bylo zjištění, že klíčem k úspěšnému podnikání jsou lidé. Je tedy klíčové dbát na jejich potřeby, motivaci a diverzitu. Jan Kameníček také poukázal na význam důvěry a svobody v pracovním prostředí, což je zejména u mladší generace Z nezbytné pro jejich profesní rozvoj a spokojenost.

Podpora otevřeného dialogu, jaký konference „No BullshIT“ umožnila, je klíčová pro překonání současných trendů a výzev, kterým čelí IT odvětví. Umožňuje účastníkům hledat společně nové směry a řešení, které povedou k inovaci a kreativitě ve světě technologií. Jsme proto nesmírně rádi za takovýto event a těšíme se na další ročník „No BullshIT“.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner