Hybridní Cloud? Podniková AI? Realita, se kterou je třeba počítat.

Proč je HPE tím nejlepším partnerem pro hybridní cloud and podnikovou AI.

Hybridní cloud – to byl nepsaný podtitul konference TD Synnex VMware Technology Forum, která proběhla v minulém týdnu v Praze. Sledovali jsme změnu oproti minulým ročníkům – že svět IT je hybridní, vzali všichni řečníci za skutečnost a řeč byla letos hlavně o tom, jak tento hybridní svět dobře zvládnout.

Za Hewlett Packard Enterprise, platinového partnera konference, zde mluvil Tomáš Kubát, ředitel divize Compute, Data Services a Presales.

Krátkou, ale o to zajímavější prezentaci zahájil Tomáš Kubát promítnutím videa o zákazníkovi HPE, který je velmi atraktivní, progresivní a především dynamický. Je jím stáj Mercedes-AMG Petronas Formule 1. Nejen Lewis Hamilton ve videu popisuje, jak jsou před závodem, ale i během něj důležitá data získaná ze závodního monopostu a jakou měrou se podílí rychlost jejich zpracování i související simulace na konkrétním výsledku každého závodu, ale zaznívají i další detaily. A právě v této oblasti stáj Mercedes využívá pokročilé technologie HPE. Koneckonců, podívejte se na video:

Tomáš Kubát na video navázal zjednodušením: Během závodu se zpracovávají data na místě a on-line, optimalizuje se jízdní strategie a plní se další on-line úkoly. Data se zpracovávají na edgi, a to díky mobilnímu datovému centru. Mezi závody a při přípravě na další sezónu se navrhuje, modeluje, virtuálně testuje, a také se zpracovává obrovského množství již nashromážděných dat pomocí Machine Learning. K tomu se užívají veškeré zdroje, které jsou vhodné, takže jak cloud, tak i vlastní datové centrum. Sečteno, potrženo, zákazník využívá plnohodnotný přístup Edge to Cloud, tzn. hybridní model IT. Samozřejmě na jednu stranu vnímáme, jak tento zákazník HPE je výjimečný, na druhou stranu z pohledu pojetí IT je velmi blízký mnoha běžným zákazníkům – svět IT je hybridní téměř všude, to je realita. Příklad ukázal, že dobře navržený hybridní cloud může fungovat ve výsledku jednoduše, a to jako skvěle nastavený stroj.

Hybridnost se stává realitou

Přináší ale hybridnost v IT zjednodušení? V sále konference bylo asi 500 lidí a Tomáš Kubát využil on-line ankety: 88% hlasujících se domnívalo, že svět IT je buď stále složitější nebo jeho složitost přinejmenším neklesá.

A pro tento konflikt – hybridnost jako realita na jedné straně a potřeba zjednodušení a snadnosti na straně druhé – nabídl Tomáš Kubát, co s tím.

Možné řešení vidí Tomáš Kubát v přístupu HPE umožňujícím různorodé světy spojit v jeden. Předpokladem jednoduchosti je jednotné řízení. Ovládat tyto světy, administrovat je, vše dělat pomocí jednoho rozhraní, jedním volantem. Takovým volantem je HPE GreenLake Platform, SW nástroj hybridního cloudu, ve kterém pracují lidé ve všech svých jednotlivých rolích v IT. Jde o celofiremní dlouhodobou strategii, na kterou HPE vsadilo již před léty. Tomáš Kubát nabídl společnost HPE jako partnera pro hybridní svět – HPE pro to má kompetence i kompletní stack. A v něm se HPE GreenLake Platform se stává jednotným přístupovým bodem pro dnešek, ale je nachystán i na budoucnost. Pro infrastrukturu, pro cloudové technologie, pro IT operations, finance, pro udržitelnost…. Pro on-prem i cloud. Pro technologie různých výrobců, v majetku i jako as-a-service. A stává se přístupovým bodem i pro umělou inteligenci (AI).

Zpozorněli jsme, když Tomáš Kubát vysvětlil těsnou vazbu mezi hybridním cloudem a podnikovými řešeními AI. „AI je ve všech firmách na stole. Neříkám, že všichni již realizují, ale všichni přemýšlejí, kudy dál.“ pokračoval Kubát. „Podniková řešení AI budou hybridní, o tom není pochyb“.  K hybridnosti bude nutit efektivní využití zdrojů. A pro podniková řešení AI je typické, že to není hračka, ale dělá to něco důležitého a musí to dělat správně. Je to projekt IT. Potřebuje technologie i nástroje. To, že HPE má k dispozici kompletní stack pro podniková řešení AI, doložil výčtem jednotlivých nástrojů či komponent, od serverů až k superpočítačům, kde je HPE nezpochybnitelným leadrem, přes nástroje pro vývoj řešení AI a pro Data Management, a nakonec zmínil i velký jazykový model, který lze nabídnout v privátním módu.

Svou ochutnávku toho, proč právě HPE by mělo být tím správným partnerem pro hybridní IT i pro budování podnikových řešení umělé inteligence, zakončil Tomáš Kubát zajímavou pozvánkou na seminář HPE Data Science & AI workshop, který bude 29. února 2024 v Praze. Nepůjde o korporátní prezentace, ale spíše o pracovní setkání s tématem budování AI v podnikovém prostředí. Účastníkům s vlastními notebooky bude mimo jiné umožněno vyzkoušet si SW prostředí HPE pro vývoj AI na předchystaném scénáři. Zajímají vás detaily? Pro program a registrační link klikněte na obrázek:

Neváhejte, počet míst je omezen. Těšíme se na vás.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner