XP8 je diskové pole, které vás nikdy nezradí. A dokáže překvapit

Co přináší nejnovější, již osmá generace diskových polí HPE XP8?

Technologie

Ne, není to revoluce. Ale další (a opravdu velký) krok ve vývoji legendárního diskového pole XP. Co přináší nejnovější, osmá generace diskových polí, která se zdokonaluje už od roku 1999 s názvem HPE XP8? Především garantovanou stoprocentní dostupnost a zároveň udržení stálého výkonu i v kritických momentech.

Pokud se pohybujete v byznysu nebo oboru, ve kterém každá chyba může znamenat nevyčíslitelné peněžní ztráty, nebo ještě hůře na lidských životech, pak vám diskového pole osmé generace dodá pocit absolutního klidu. Což ocení zejména velké korporace, finanční instituce, logistické společnosti či letečtí dopravci – tedy ti, kteří potřebují nepřetržitý přístup k aktuálním datům,“ popisuje Vladimír Vybíral, specialista na řešení diskových polí v české pobočce Hewlett Packard Enterprise.

Absolutní ochrana i dostupnost dat

Pole je vybaveno inteligentním softwarem s analytikou, která neustále monitoruje a přizpůsobuje chování aktuálnímu stavu a dopředu upozorňuje na možné problémy. Hodinu co hodinu analyzuje více než sedm milionů datových bodů a informací z telemetrických údajů.

Pokud jde o výkon, plně nakonfigurovaný systém HPE XP8 může poskytnout neuvěřitelných 21 milionů IOPS, což je na míle vzdálené tomu, co nabízí konkurence. Operační systém optimalizovaný pro flash úložiště s až 12 řadiči pak dodává výkon, který vám umožní bez obav provozovat všechny kritické datové služby. Včetně komprese dat, deduplikace a replikace – to vše s latencí 0,3 milisekundy.

XP je řada diskových polí, která si za dvacet let na trhu vybudovala skutečně mimořádný respekt. Zákazníci vědí, že kupují absolutní kvalitu pro udržení dat a přístup k nim. Jsou zvyklí, že ve vývoji neděláme žádné zásadní kotrmelce. Ale o to více sledujeme každý detail, důležitý pro zachování absolutně kritických dat a přístupu k nim,“ popisuje Vladimír Vybíral. Spolehlivost a výkon je na prvním místě.

Cena? Překvapí

Je možné, že někteří zákazníci mají díky historii a tradici těchto polí obavy z příliš složité správy, anebo, zcela upřímně, z vysoké ceny takového řešení“, dodává. „Myslím, že právě HPE XP8 je generace, která v obou případech velmi pozitivně překvapí. Přichází zcela nové rozhraní pro jednoduchou správu jednoho i více polí, správu replikací, vysoké dostupnosti a active-active clusteru polí. Odpadá nutnost kupovat drahé licence na základní funkce. Máme plně programovatelný přístup a široké možnosti integrace s dalšími nástroji v IT prostředí. V neposlední řadě je zde možnost nasazení menšího
modelu – pracovně mu říkáme bejby XP – který se ale dá plně škálovat v budoucnu
“ pokračuje Vladimír Vybíral ve výčtu vlastností, se kterými přichází HPE XP ve své osmé generaci a které zákazníkovi ve svém důsledku dokážou přinést klidný spánek a klidný pracovní den.

Green Lake? Green Lake!

Balíček softwaru HPE XP8 zahrnuje nové aplikace Intelligent Storage Manager a Data Protection Manager, které poskytují vše, co potřebujete pro komplexní správu úložiště, ochranu dat a redukci dat. Nový software XP se zjednodušenými rozhraními UI a REST API nabízí intuitivní rozhraní a snadnější integraci aplikací. Pro zjednodušenou integraci do existujících aplikačních ekosystémů a vylepšené RTO / RPO jsou k dispozici zásuvné moduly pro Microsoft, VMware nebo Oracle. To vše v ceně řešení.

Dále je možné funkce rozšiřovat o repliky a klastrování (s plně aktivním přístupem do libovolného volumu na libovolné straně klastru a s automatickým překlopením funkce v případě chyby – třeba i mezi datovými centry), s možností provozu v 3DC řešení a automatizovaný provoz s využitím HPE XP Automation Director balíku.

Podobně jako u veškeré nové nabídky ve svém portfoliu, sází i v tomto případě Hewlett Packard Enterprise na byznys model HPE Green Lake – v němž platíte za skutečně spotřebovaná data v průběhu provozu a nikoli za nákup samotného hardwaru.

 


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner