Proč byla konference HPE DISCOVER MORE 2022 úplně jiná?

Informace k nejnovějším trendům a inovacím předložilo HPE svým klientům netradičně…

Trendy

Na konci dubna proběhla v Galerii Mánes v Praze konference společnosti HPE, jejíž název DISCOVER MORE odkazuje na celosvětovou konferenci HPE DISCOVER, která se zanedlouho bude konat v Las Vegas. Ta pražská byla určená především pro české zákazníky (ano, všechny příspěvky proběhly v češtině) a měla v podtitulu TRENDY A INOVACE 2022. Proč o ní ale můžeme říct, že byla jiná? Čím se odlišovala od podobných akcí?

 

Lacinou odpovědí na položenou otázku by mohlo být, že se konala naživo. Konečně! Po covidové době, která svými omezeními dala prostor pro rozmach různých on-line forem předávání informací, se lidé z oboru mohli ve větším počtu potkat osobně. Navíc v krásných prostorech Galerie Mánes na břehu řeky Vltavy, za nádherného počasí. A bylo znát, že po zdánlivě obyčejném potkání se byl mezi zúčastněnými opravdový hlad.

To, co ale činilo tuto konferenci jinou, byla její forma, její pojetí. Představitelé HPE jako by si dali za úkol pozvat své klienty do vlastní kuchyně a dávat jim ochutnat, co všechno umí uvařit. Místo dlouhých přednášek, které jdou do hloubky, byla jednotlivá témata svými řečníky pojata krátce, s vyzdvižením opravdu toho nejdůležitějšího. Klíčovým aspektem bylo jejich zasazení do celého obrázku toho, jak HPE vidí novou generaci IT. Bylo to svižné, zajímavé, ale pro mnohé především inspirativní.

Některé pojmy se v jednotlivých příspěvcích přesto opakovaly s větší četností. Práce s daty, umělá inteligence (AI), machine learning, prodej všeho as a service, superpočítače a jejich reálné využití, správa všeho odkudkoli… Také GreenLake byl zmiňován častěji, ale to už nás u HPE úplně nepřekvapí. Spousta témat byla předložena opravdu jako ochutnávka, vždy jej však prezentoval odborník, který byl k dispozici pro následné diskuse s klienty a zákazníky. A že bylo co probírat..

Koneckonců, jako malou ochutnávku pražského HPE DISCOVER MORE můžete shlédnout toto video:

Z povedené konference budeme čerpat i my. V budoucnu se vám pokusíme zprostředkovat ty nejzajímavější trendy a inovace na stránkách blogu ENTERS.CZ. Máte se na co těšit!


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner