Nejen dobré železo. Aneb proč HPE nechybí u žádného datacentra

Detaily o technologiích nasazených v datacentru DataSpringu

Technologie

Už se z toho stalo vlastně pravidlo. Ve chvíli, kdy se v České republice uvádí k životu supermoderní datové centrum, jsou technologie a lidé z tuzemské pobočky HPE u toho. V minulém roce jsme na stránkách Enters představovali stavbu unikátního komplexu v Hluboké nad Vltavou, kde společnost Wedos staví nové centrum splňující nejpřísnější certifikaci Tier IV nebo jsme se dotkli výstavby sofistikovaného řešení na pražském letišti. I mainstreamová média pak zaznamenala zprávu o dokončení největšího komerčního datacentra s high performance computing řešením v centrále společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Teď přišel správný čas doplnit ještě poslední střípek do mozaiky těch nejzásadnějších českých referencí uplynulého roku. Cloudovou službu pleAzure Stack, která byla v loňském roce spuštěna v datacentru DataSpringu v Lužicích u Hodonína. I projekt, který spadá do aktivit největší české IT skupiny AUTOCONT (či Aricoma Group), nese hlubokou stopu v podobě „proklatě dobrého železa“ od společnosti Hewlett Packard Enterprise.

„Už před šesti lety, kdy jsme jednali o technologickém vybavení našeho datacentra s certifikací Tier III v Lužicích, jsme se rozhodli pro pořízení serverů a úložišť 3PAR od HPE. Nelitujeme. Díky tomuto kroku nyní můžeme nabízet našim zákazníkům služby postavené na enterprise technologiích, což jim přináší vyšší spolehlivost provozu a také potřebnou kvalitu a flexibilitu v jejich podnikání. V loňském roce jsme navíc realizovali další větší investici do serverů HPE, na kterých provozujeme první český pleAzureStack, plně automatizované prostředí postavené na Microsoft Azure Stack,“ říká na úvod Vojtěch Vojík, obchodní ředitel Dataspringu.

Špičkové technologie a konzultace

Co se vlastně ukrývá pod názvem pleAzure Stack, a proč ho lidé z Dataspringu označují jako revoluční?  Jde o první ryze cloudové řešení postavené na technologii Microsoft Azure Stack. Využívá funkce tradičního Azure, které umožňuje nainstalovat na vlastních serverech. Je to tedy takový „malý Azure“, jenž si může každý vyzkoušet a v dobrém slova smyslu se v něm „povrtat“. Ve stejném grafickém rozhraní, se stejným přístupem k aplikacím třetích stran. Díky kompatibilitě si může navrhovat a provozovat hybridní cloudové aplikace jako je Disaster Recovery, Business Intelligence, Data Warehouse či klasické API. PleAzureStack je postavený na certifikovaném hardwaru od Hewlett Packard Enterprise, jehož základem jsou servery DL380.

 „Když jsme se rozhodli nasadit tuhle technologii v Česku, věděli jsme, že se pouštíme do velkého dobrodružství o mnoha neznámých. Proto jsme museli vsadit na osvědčená řešení a zároveň prověřené týmy specialistů – ať už šlo o naše kolegy z Dataspringu či experty z Microsoftu nebo HPE. Bez nich bychom rozjezd zvládali jen velmi obtížně. Teď už vše funguje, jak má a naším cílem je získávat další zákazníky a vyčerpat stávající kapacitu,“ doplňuje Vojtěch Vojík, který byl u celého projektu od jeho začátků až do současných dní, kdy je pleAzure Stack již v plném provozu a postupně si získává oblibu u zákazníků.

S českým týmem HPE nás navíc pojí dlouholetá spolupráce především v produktové rovině, není jen dvorním dodavatelem hardware technologií pro naše datové centrum v Lužicích u Hodonína, ale také pro naše pražské datacentrum. Kromě důvěry ve vysokou kvalitu produktů této značky ale s týmem kolegů HPE spolupracujeme i v oblasti konzultací. Typicky v oblasti technické podpory či školení práce s novými technologiemi,“ uzavírá Vojtěch Vojík.

Jak silné je pouto mezi společností AUTOCONT a technologiemi HPE nejlépe dokládá každoroční vyhlašování nejlepších partnerů, které Hewlett Packard Enterprise pořádá vždy na začátku roku. AUTOCONT letos již potřetí získal ocenění Partnera roku a jako jediný z partnerů také speciální certifikace HPE Partner Ready Solution Provider a Platinum Partner in the Aruba Ready.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner