Martin Zich o Tech Conu: Je fascinující vidět, kam se mohou technologie posunout

Martin Zich, Principal Cybersecurity Consultant z HPE, který se Tech Conu v roli hodnotitele zúčastnil už potřetí, sdílí své zážitky a dojmy.

Technologická konference TechCon, která se letos konala v americkém Houstonu, není jen o setkávání odborníků z HPE. Je hlavně o nápadech a inovacích. Své o tom ví i Martin Zich, Principal Cybersecurity Consultant z HPE, který se Tech Conu v roli hodnotitele zúčastnil už potřetí. Stejně jako před dvěma lety se i letos dostal do výběru TOP hodnotitelů a získal skvělé hodnocení. Zážitky a dojmy z Tech Conu s námi sdílel v tomto rozhovoru. 

O čem vlastně Tech Con je a kolikrát jste se ho již zúčastnil?

Na Tech Conu jsem se podílel už třikrát. Je to platforma v HPE, kde se sbírají inovace napříč celou firmou. Firma si uvědomuje, že každý má potenciál přinášet nové nápady, ať už se jedná o technologie nebo přístupy k práci.

Jaká je role hodnotitelů na Tech Conu?

HPE pořádá formální cvičení, kde hodnotitelé posuzují inovace z celé firmy. Hodnotitelé mají kvalifikaci pro hodnocení určitých oblastí a jejich posudky se posuzují z hlediska kvality. Na základě toho se vybere finální skupina hodnotitelů, kteří se účastní závěrečného eventu Tech Conu.

Co vás na Tech Conu nejvíce zaujalo?

Je fascinující vidět, kam až se technologie mohou posunout. Zlepšování výkonnosti, nové přístupy k přenosu dat a práce s umělou inteligencí jsou jen některé z oblastí, které mě vždy zaujmou. Například, nové přístupy k fyzikálním procesům a zlepšení efektivity v supercomputingu jsou oblasti, kde vidíme významné pokroky.

Můžete nám popsat, jak probíhá váš den na Tech Conu?

Tech Con se skládá z několika fází. V první části hodnotitelé dostávají informace o inovacích a píší posudky. Důležitou součástí je networking, kde se setkávám s kolegy z různých oblastí firmy. Na závěrečném eventu pak dochází k prezentacím inovací a dalšímu networkingu.

Kolik nápadů a inovací obvykle hodnotíte před Tech Conem?

Hodnotím desítky nápadů, ale celkově jich jsou stovky. Role hodnotitelů je filtrovat a vybrat ty nejlepší. Na závěrečný event se dostane jen malá část, jednotky procent z celkového počtu.

Jaká jsou hlavní kritéria pro hodnocení inovací?

Inovace musí být nejen technicky důmyslná, ale také musí mít komerční dopad. Hlavní kritéria zahrnují například inovativní přístup, efektivitu, udržitelnost a přínos pro firmu. Je důležité, aby technologie byla prakticky použitelná a měla potenciál posunout firmu před konkurenci.

Jaké jsou hlavní trendy v oblasti udržitelnosti?

Udržitelnost je obrovské téma. Zaměřujeme se na snižování emisí CO2, zvyšování efektivity a minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí. Důležitá je nejen výroba a distribuce produktů, ale také celý dodavatelský řetězec. Naší snahou je pomoci našim zákazníkům dosáhnout svých cílů i v této oblasti.

Můžete uvést konkrétní příklad inovace, která se dostala z Tech Conu do praxe?

Jedním z historických příkladů je „Silicon Root of Trust“, což je bezpečnostní technologie v našich serverech. Tento nápad vznikl na Tech Conu a dnes je běžnou součástí našich produktů. Tato technologie umožňuje ověřit bezpečnost systému od samotného hardwaru až po na něm běžící software.

Jak vidíte budoucnost inovací a jaké jsou hlavní směry, kterými se budou ubírat?

Budoucnost vidím v umělé inteligenci, udržitelnosti a bezpečnosti. AI nám pomůže zefektivnit rutinní činnosti a zlepšit produktivitu. Udržitelnost bude stále důležitější, nejen z hlediska snižování emisí, ale i celkového dopadu na životní prostředí. Neméně důležité je a bude zajistit, že naše řešení odolají různým kybernetickým hrozbám.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner