Jaký byl rok 2019?

Přání do nového desetiletí, ale i malé ohlédnutí

Komunita

Tímto bychom vám, našim čtenářům blogu ENTERS, chtěli popřát úspěšný vstup do roku 2020 a do nového desetiletí! Sami jsme zvědaví, kam se do roku 2030 posuneme ve vědě a technologiích. Minulá dekáda byla dobou, která patřila především (smart)telefonům, tabletům a skrze ně obrovskému šíření dostupnosti internetu po celém světě a zpřístupnění informací i do těch nejzapadlejších koutů světa lidem všech sociálních vrstev. Připravila půdu a nastartovala celospolečenskou digitální transformaci, která bude hlavním tématem i dalších deseti let. Jak posune lidstvo dopředu a jaké výzvy pro nás připraví, to je velmi těžká otázka.

V roce 2010 došlo k vydání prvního iPadu, v roce 2014 šly do prodeje Google Glass, rok 2015 patřil společnosti Space-X a jejímu prvnímu úspěšnému vertikálnímu přistání pomocných raketových motorů (booster engine). V polovině roku 2017 začal BitCoin svůj šestiměsíční růst, během kterého se jeho cena zvýšila na 17ti násobek. Posledních deset let bylo znamením automatizace, digitalizace, autonomnosti, integrace, ale na druhé straně i s tím spojené otázky bezpečnosti, soukromí, ochrany osobních údajů nebo zneužití, ztráty a odcizení dat.

A mnoho, mnoho dalšího. Některé věci očekávané, vycházející z přirozeného a postupného vývoje. Jiné nečekané a radikálně měnící technologické prostředí. Mnohé technologie, které ještě před 20 lety zněly jako sci-fi, jsou nyní skutečností a některé technologie, které spatřilo světlo světa velmi rychle zase zmizely. V dnešní době, dříve než jindy, je důležité načasování.

A proto se nemůžeme dočkat, co si pro nás roky 202x připravily.

Abychom však shrnuli i náš rok 2019, připravili jsme pro vás seznam 10 článků z blogu ENTERS, které měly mezi vámi čtenáři velký  ohlas, abychom si připomněli, kam se technologie v roce 2019 posunuly a jak se na nich přední technologická společnost Hewlett Packard Enterprise podílela.

Mockrát vám děkujeme za vaši podporu a doufáme, že si i v roce 2020 zachováme vaši přízeň. Děkujeme!

  1. Jediná jistota příštích let je, že žádná jistota nebude 
  2. 1. díl Průmysl 4.0 – Co to vlastně je?  (Seriál o Průmyslu 4.0)
  3. Procesory? Hitem jsou akcelerátory
  4. Silicon Root of Trust – Technologie vytesaná do kamene
  5. Servery chladím v oleji. A pak tím vyhřívám městské koupaliště…
  6. Paměť, která léčí paměť. Jak technologie změní léčbu Alzheimerovy choroby?
  7. Milník na cestě k Memory Driven Computing
  8. Vítěz Ligy mistrů? V zákaznickém komfortu vítězí Tottenham
  9. Face Recognition – je to za vás v pořádku?
  10. Superpočítače, rok 2019. Vyhlíží se první exascale

Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner