Jak bude vypadat „new normal“? Prim bude hrát digitální transformace

Antonio Neri (CEO Hewlett Packard Enterprise) o aktuálním významu digitální transformace

Trendy

V IT branži prakticky neexistuje skloňovanější termín. Digitální transformace. Jak využít technologie k tomu, aby změnily nebo znovu vytvořily firemní procesy a kulturu? Jak do byznysu implementovat bez zdržení aktuální zákaznické zkušenosti? Jak co nejpružněji reagovat na trendy a rychle se měnicí obchodní i tržní podmínky? Nebo konečně – jak přetransformovat tradiční byznys do digitálního věku? To jsou otázky, na které by měla digitální transformace odpovědět. A jež jsou před ní pokládány už několik let. Jenže události letošního roku dodaly potřebě všechno transformovat a digitalizovat ještě zcela nové „grády“.

I právě proto přichází právě teď na trh cloudové a softwarové služby „nové generace“, které už stojí na principech umělé inteligence a strojového učení. Pomohou zákazníkům získat nepřetržitý přístup k podnikovým datům, urychlit tempo inovací a překonávat výzvy, kterým čelí při modernizaci aplikací a samotné digitální transformaci. Právě ona má být tou, kdo nastaví tzv. nový normál.

Všechno bude data-driven

O důležitosti dat je zbytečné mluvit. Jenže dosud neexistovalo v praxi tolik nástrojů, které by je dokázaly skutečně vhodně vytěžit, zanalyzovat a v reálném čase znovu aplikovat do praxe. To se má s novým typem architektury změnit. A jednou z vlajkových lodí by měla být také nově představená platforma HPE Ezmeral, kterou odhalil CEO společnosti Hewlett Packard Enterprise Antonio Neri na konci června při očekávané konference Discover Virtual Experience.

V čem tkví unikátnost řešení HPE Ezmeral? Především v tom, že má dokonale reflektovat nejasnou a neodhadnutelnou budoucnost. „Potřeba digitálně transformovat skočila o řád,“ prohlásil na červnové konferenci Antonio Neri. „Firmy, které stihly podstatnou část svých operací transformovat ještě před pandemií, se ukázaly jako odolnější a připravenější, což mi potvrdila většina byznys leaderů, s nimiž jsem v posledních měsících mluvil,“ doplnil třiapadesátiletý šéf jedné z nejvýznamnějších IT společností současnosti.

Svět vstoupil do další fáze cloud computingu. Firmy vyžadují přístup, který jim umožní inovovat jejich aplikace a modernizovat zpracování IT úloh, včetně možnosti využít výpočetní výkon pro zpracování dat na okraji sítě. Poskytnutím konzistentní cloudové služby kdekoliv, navíc prostřednictvím HPE GreenLake a softwaru navrženého pro urychlení této transformace, má společnost HPE jedinečnou pozici a může pomoci zákazníkům využít naplno jejich data, ať už jsou kdekoliv,“ dodal Antonio Neri.

Datově řízený přístup (data-driven) už tak má ve svém DNA zakódováno i nově představené portfolio HPE Ezmeral. Právě to běží na bázi kontejnerů a Kubernetes clusterů umožňující vývojářům snadno škálovat veškeré aplikace a zachovávat bezvýpadkový update při nasazování nových verzí. Díky tomu lze výrazně jednodušeji spravovat aplikace pomocí umělé inteligence. Ta pak dává okamžitou zpětnou vazbu z reálného stavu softwaru i byznysu jako takového. Všechno je přitom bezpečnější, intuitivnější a s výrazně nižším náklady.

Zavázali jsme se, že budeme poskytovat pestré portfolio služeb, jenž umožní modernizovat veškeré aplikace a automatizovat všechny operace z jednotlivých zařízení i z cloudu jako takového. Dnes je výsledek tady a HPE Ezmeral tyto nároky splňuje,“ uzavírá Antonio Neri.

Technologický newsletter na dosah ruky.

Už vám nic neunikne. Maximálně jednou měsíčně vám na zadanou mailovou adresu zašleme souhrn nově vydaných příspěvků. Zůstaňte v obraze.    Sledujte nás

    Stojí za přečtení

    banner