HPE Tech Con 2024: Inovace, networking a inspirace

O HPE Tech Con, dlouhodobě klíčové platformě pro podporu inovací v HPE, na které se prezentují nejnovější inovace a nápady, formující technologickou budoucnost firmy.

HPE Tech Con, dlouhodobě klíčová platforma pro podporu inovací v HPE, opět ožila! Na této jedinečné akci se každoročně scházejí špičkové mozky z různých koutů HPE, aby společně zhodnotily nejnovější inovace a nápady, které formují technologickou budoucnost firmy. HPE Tech Con však není jen o inovacích – je to také místo, kde se sdílí nové poznatky, postupy a navazují nová spojení napříč celým HPE.

Tři intenzivní dny HPE Tech Conu se v minulosti staly impulsem pro mnoho nových technických iniciativ, produktů a směrů výzkumu, které dnes tvoří součást HPE produktů a řešení prodávaných po celém světě. A letošní, již 22. ročník Tech Conu, který se konal od 10. do 14. března v americkém městě Houston, nebyl výjimkou!

Nechybělo ani zastoupení z Česka. Z celosvětového HPE se konference zúčastnil Martin Zich, Master Cybersecurity Consultant, který je také součástí české pobočky. Jako ambasador zde byl i Vlastimil Pokorný, GreenLake Solution Architect z týmu lokálního HPE GreenLake. Na TechCon měl zastoupení i tým z WW Tech HUB sídlící rovněž v pražském HPE, který představil svůj abstrakt v rámci Tech Center, zabývající se deterministickým přístupem k tvorbě serverových řešení pomocí chatbotu.

Martin Zich v rámci eventu prezentoval práci svého týmu zaměřeného na kybernetickou bezpečnost: WW Hybrid Cloud Practice A&PS Cybersecurity. Jeho úspěch demonstruje úroveň odbornosti a přínosu české pobočky v rámci globálního HPE. Kromě toho byl Martin opět vybrán jako jeden z nejlepších hodnotitelů navrhovaných inovací!

O své dojmy se s námi podělil i Vlastimil Pokorný, který jako jeden z ambasadorů plnil klíčovou roli pro obchodní rozhodnutí. Ambasadoři totiž určují, které z předložených nápadů a technologických inovací postoupí dále ke strategické realizaci. „Pro mě bylo úžasné vidět výběr těch nejlepších návrhů nových technologií nebo rozšíření a vylepšení těch stávajících v takto koncentrované podobě. Zároveň bylo skvělé mít možnost osobně se setkat a diskutovat s těmi, kdo tyto návrhy předkládají a reprezentují je,“ popisuje TechCon Vlasta Pokorný.

V projektu Tech Center zaznamenal úspěch i tým z WW Tech HUB. Posláním Tech Center je totiž pomáhat obchodníkům jak v rámci HPE, tak i partnerům, plnit co nejlépe požadavky zákazníků. I jednoduché zadání serverových požadavků ale může mít vhodných odpovědí více, než je atomů ve vesmíru. Zde přišli Vojtěch Kulhavý, Jiří Zima, David Klusáček a Jiří Novák s projektem AIRIS. Jde o nástroj, který dokáže tento vesmír možností nejen generovat, ale v něm najít to jedno řešení, které zákazníkovým požadavkům odpovídá nejlépe, a to během několika sekund. Celý projekt stojí na zjednodušení záznamu pravidel, která určují, zda danou konfiguraci lze postavit. Nad to použili dokonce tři systémy umělé inteligence. Tým projektu AIRIS získal uznání od řady účastníků z řad technologů, ambasadorů i výkonného managementu. Tyto kontakty napříč HPE chtějí využít k prosazení zjednodušení formulace pravidel a digitální transformaci dat komponent serverů. Postupně tak mohou zásadním způsobem ovlivnit přístup ke konfiguraci HPE produktů.

TechCon není jen obyčejnou konferencí. Je to místo, kde se rodí nové myšlenky, navazují kontakty a vzniká budoucnost!

 


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner