Servery HPE Superdome Flex se pyšní nejvyšší certifikací dostupnosti

Hodnocení AL4 od IDC servery získaly především díky skvělé detekci a predikci chyb.

Analytická společnost IDC ohodnotila servery HPE Superdome Flex známkou AL4, které značí vůbec nejvyšší dostupnost. Díky kombinaci pokročilých hardwarových a softwarových řešení dokáží tyto servery nejen předcházet chybám bez výpadku, ale dokonce je dokáží i napravit či včasnou predikcí zjednodušit plánovanou odstávku.

Odstávky a dlouhodobé přerušení kritických operací jsou pro některé firmy často až likvidační. Ty nejmenší společnosti za chyby v infrastruktuře podle IDC zaplatí mezi 5 000 až 10 000 dolary za hodinu, u největších firem se tato částka dostává až k půlmilionovým ztrátám.

Výpadkům často nezabrání ani dedikované servery

Firmy se proto tyto hladký běh těchto kritických operací snaží pojistit tím, že je přesunou na dedikované systémy, které zaručují hladký běh i v případě výpadků. I přes tato opatření k výpadkům dochází, a v 15 % případů je to kvůli selhání severu. I to je jedním z důvodů, proč se firmy často až úzkostlivě drží svých starších řešení infrastruktury, které dosud fungovaly bez závažnějších zádrhelů. Mezi stále se zvětšující konkurencí se však inovacím nevyhnou ani ti největší milovníci legacy řešení. Doba se zkrátka zrychluje a s ní i potřebný tok dat.

Servery HPE Superdome Flex získaly nejvyšší certifikát dostupnosti IDC

Když se firma přeci jen rozhodne modernizovat, hledá to nejspolehlivější řešení, mezi které podle nového testu IDC patří i servery HPE Superdome Flex. Analytická firma tyto servery nedávno ohodnotila nejvyšší známkou AL4, což je zařadilo mezi řešení s vůbec nejvyšší dostupností na trhu.

 

AL je zkratka pro „úroveň dostupnosti“. Existují čtyři úrovně dostupnosti serverů – čím vyšší číslo, tím vyšší dostupnost.
AL1: Servery, které byly navrženy bez specifických opatření pro zajištění dostupnosti

AL2: Servery, které využívají virtualizaci a workload balancing řešení jako základ zvýšené dostupnosti.
AL3: Servery využívající clustering software, který v případě výskytu chyby umožňuje přepojení na jiný uzel v clusteru.
AL4: Servery, často označované jako „fault tolerant“, které zaručují nepřetržitý provoz za všech okolností. Jde o řešení s širokou škálou hardwarových vlastností a redundancí v celém systému.

 

Čím si HPE Superdome Flex zasloužilo nejvyšší známky?

Důvodů pro tak vysoké hodnocení IDC uvádí hned několik. Za zmínku stojí například skvělá detekce a sběr dat o chybách včetně schopnosti hledání jejich příčin a korelací mezi dalšími chybovými stavy. Důležitá je i spolehlivý paměťový systém využívající posledních ECC vlasností, adaptivní možnosti pro interní signálové cesty či plnohodnotné využívání všech RAS vlasností procesorů Intel® Xeon®.

Klíčovou roli hraje i systém Firmware First, který chrání operační systém a klíčové aplikace. Analytics Engine pak neustále kontroluje veškerý hardware, aby předešel možným chybám, které díky tomu dokáže úspěšně předvídat. Jelikož navíc dokáže nápravu spustit sám bez nutnosti lidského přičinění, snižuje i riziko lidské chyby, a v důsledku tak zvyšuje i samotnou dostupnost serverů. Přečtěte si více přímo ve zprávě IDC.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner