HPE Primera: Nejinteligentnější úložiště na světě

Novinka nejen v portfoliu Hewlett Packard Enterprise, ale v celé oblasti vývoje serverů a úložišť

Technologie

Data, data a ještě jednou data. Jsou novým zlatem, které pohání ekonomiku. Schopnost jejich analýzy má být základním předpokladem přežití a úspěchu firem. To všechno už jste určitě slyšeli. Ale jak to udělat, aby data byla neustále a okamžitě dostupná? Jak vyřešit platformu ve světě, který se neustále mění? Jak identifikovat potenciální problém dřív než nastane? Jak ukázala historicky první pražská konference HPE Discover More, jedno řešení právě přichází na trh.

Jmenuje se HPE Primera a je nejzásadnější novinkou letošního roku nejen v rámci Hewlett Packard Enterprise, ale v celé oblasti vývoje serverů a úložišť. „Dlouhou dobu jsme si vystačili s jedinou odpovědí – 3PAR. Prověřené ‚železo‘, které jsme dokázali nabízet v různých variantách malým, středním i velkým klientům. Díky akvizici Nimble a rozvoji Infosightu jsme však udělali další krok dál. Dnes jsme schopni nabídnout nejinteligentnější úložiště na světě i pro ty nejkritičtější uživatelské aplikace,“ říká Pavel Strašlipka, produktový manažer divize HPE Storage.

Dramaticky jednodušší

Co je hlavní výhodou HPE Primera? Zásadní zjednodušení všeho. Samotné platformy i revolučního obchodního modelu. Řešení je postaveno na automatizovaném nastavování, integrované správě bez potřeby externích nástrojů, nepřetržité redukci dat, předvídatelných aktualizacích a především špičkovému prediktivnímu nástroji Infosight, jenž neustále kontroluje stav systému a díky prvkům umělé inteligence ho také sám „léčí“.

Z hlediska obchodního modelu pak HPE Primera kopíruje celou strategii Hewlett Packard Enterprise, která pomalu přestává prodávat produkty klasickým způsobem, ale začíná jen nabízet jako službu. Nová Primera tak bude součástí nabídky tzv. Green Lake. Platit se nebude za samotný hardware, ale za každý skutečně spotřebovaný a využitý gigabyte.

Do budoucna je to vlastně jediná smysluplná cesta, protože plánovat dnes investici do IT infrastruktury připomíná věštění z křišťálové koule. Nikdo z nás netuší, co za novinku přijde za rok, natož za pět nebo deset let. Jediná jistota je, že víme, že všichni budeme potřebovat data ukládat, mít je k dispozici a skvěle zabezpečená. Proto je ukládání formou flexibilní služby, která je schopná kopírovat obchodní výsledky a firemní rozvoj, naprosto logickou cestou,“ vysvětluje Pavel Strašlipka a dodává, že v rámci balíčku HPE Primera jsou zároveň všechny funkce v ceně. Současné i budoucí licence jsou součástí balíčku, který uživatel pravidelně platí.

Všechno je v ceně

Cena podpory je tak naprosto transparentní a předvídatelná. „Odteď víte, kolik vás bude stát podpora zítra. Nezaskočí vás cena pozáruční faktury. Všechno je očekávatelné a neustále se mění podle vašich potřeb,“ říká Pavel Strašlipka, než ještě jednou vyzdvihne přínos celého řešení.

Důkaz, že Hewlett Packard Enterprise své novince opravdu věří, značí hned tři garance, které v případě HPE Primera nabízí zákazníkům. „Každému ručíme za dodanou kapacitu, stoprocentní dostupnost a spokojenost. Kapacitu, která navždy bude odpovídat vašim aktuálním potřebám. Dostupnost, jež dosahuje standardu Tier 0, tedy absolutní nuly ve výpadku. A spokojenost v tom, že pokud se vám řešení nebude líbit, máte možnost nám ho vrátit. Dáváme prostě všanc své jméno,“ doplňuje Zdeněk Duchoň, jež se problematikou datových úložišť zabývá už více než 20 let.

I tohle zaznělo na historicky první akci HPE Discover More v České republice. Sledujte ENTERS a získejte informační náskok před konkurencí!

 


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner