HPE podporuje vývoj software pro autonomní řízení automobilů

Proč jsou služby HPE GreenLake a infrastruktura od HPE pro vývojáře software pro samořiditelné Volvo tak důležité?

Technologie

Data, umělá inteligence, machine learning… Pojmy, se kterými se setkáváme velmi často bez ohledu na obor, který je předmětem našeho zájmu. Namátkou můžeme zmínit medicínu, průmyslovou výrobu, obchod a logistiku, ale třeba i výzkum vesmíru. Pro mnohé z nás jde ale o oblasti poměrně vzdálené, složité či těžce pochopitelné. Jedním z oborů, který v posledních letech dělá obrovské pokroky právě v oblasti umělé inteligence, a přitom je pro každého z nás „na dosah“ v každodenním využívání, je automobilový průmysl. Konkrétně problematika autonomního řízení vozidel.

Na příkladu společnosti Zenseact, která sídlí ve švédském Göteborgu a činské Shanghai, můžeme posoudit, že vytvoření struktury umělé inteligence a její učení je opravdu mimořádně složitá výzva. Společnost Zenseact vyvíjí software pro realizaci autonomního řízení primárně pro automobily Volvo. Asi nepřekvapí, že se vše točí okolo dat. Všechny potřebné informace musíte získat a zpracovat, vyhodnotit je a dle toho postupovat. Musíte vozidlo naučit, jak vyvíjet jeho chování v čase, aby bylo lepší a lepší. Pokud mluvíme o automobilu, v rámci testování potřebujete neuvěřitelné množství veškerých dat, která se shromažďují po statisíce kilometrů. Vozy pro testování disponují rozsáhlou sadou senzorů (odborníci u Zenseact mluví nejčastěji o 23 senzorech včetně kamer, radarů a dalších), které generují mnoho gigabajtů za sekundu. Klíčovým parametrem pro vývoj software je pak rychlost zpracování těchto dat ať už v samotném testovacím voze, ale i následně v datovém centru. Zde už se jedná o více než 100 petabajtech (100+ PB).

Společnost Hewlett Packard Enterprise pro Zenseact zajišťuje technologickou infrastrukturu. Jak je pro vývoj software pro autonomní řízení důležitá a jaké parametry spolupráce vnímají odborníci Zenseactu jako klíčové se dozvíte v následujícím videospotu.

 


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner