HPE Discover More: kdo jsou hlavní speakeři setkání?

Medailónky tří nejdůležitějších řečníků na konferenci HPE Discover More

Osobnosti

Bude to velké? Asi ne dost, protože kapacita sálu je už dávno „vyprodána“, i když oproti původním záměru byla významně navýšena. I přesto ale hlavní myšlenkou akce HPE Discover More, kterou Praha v roce 2019 poprvé přivítá, není být megalomanskou konferencí, ale jejím cílem je především přinést kvalitu. Půjde o setkání lidí, kteří mění české i světové IT. S možností potkat se tváří v tvář, mluvit o nejzásadnějších novinkách v úzkém okruhu zasvěcených. Bude to inspirativní? To v každém případě, protože samotná jména řečníků slibují, že se pro kontroverzi nebo silnou myšlenku nepůjde daleko. Na koho se můžete těšit?

Jan Zadák

Muž, který to v hierarchii globální Hewlett Packard Enterprise dotáhl nejvýše ze všech Čechů (a dost možná byl i nejvýše postaveným Čechem v opravdu nejvyšším světovém byznysu). Přes několik řídicích funkcí to dotáhl až na pozici výkonného viceprezidenta HP pro obchod a marketing. V roce 2017 korporaci opustil a stal se startupovým investorem a konzultantem. Spolupracuje s českou vzdělávací institucí ELAI a pomáhá mladým technologickým firmám z Česka, aby dokázaly uspět i v rámci širšího regionu. „Češi si kolikrát neuvědomují, jak dobře se mají. Teprve, když máte možnost globálního srovnání, zjistíte, v jakém luxusu si tady žijeme,“ říká muž, který trávil na cestách až dvě stě dní v roce. Aby se nakonec vrátil do České republiky a rozhodl se tu naplno investovat. Devatenáctého října ho exkluzivně potkáte na HPE Discover More. (odkaz na článek)

Kirk Bresniker

Osobnost, která stojí v pozadí těch nejzásadnějších inovací Hewlett Packard Enterprise posledních let. Američan Kirk Bresniker je viceprezidentem HPE a zároveň nejvýše postaveným mužem laboratoří společnosti. Pokud vás zajímá, kam bude mířit svět nejvýkonnějších superpočítačů, umělé inteligence, pamětí řízeného výpočetního výkonu, datacenter, úložišť a serverů, pak na světě nenajdete moc povolanějších řečníků. Absolvent univerzity v Santa Claře navíc zdaleka není jen „koženým“ manažerem, ale skutečně aktivním vývojářem, což nejlépe dokládá 28 amerických a 10 mezinárodních patentů v oblastech blade systémů či integrovaných obvodů. I on bude u toho, když Praha přivítá historicky první setkání HPE Discover More.

Jan Kameníček

Výkonný ředitel české pobočky Hewlett Packard Enterprise Jan Kameníček je muž, který rozhodně nezapadá do škatulky konformního top manažera. Když mluví o budoucnosti průmyslu 4.0, položí otázku, kdo všechnu zdokonalenou nadprodukci bude vlastně potřebovat. Když hovoří o bitcoinech a blockchainech, poznáte, že je mu sympatická jejich schopnost měnit světové status quo. Věří v generaci Y, jež přinese do společnosti jiné hodnoty. Jan Kameníček na HPE Discover More zároveň představí také nejčerstvější akvizice společnosti – včetně ikonického výrobce superpočítačů Cray.

Pokud se chcete dozvědět o akci více, přečtěte si článek Jak je na tom umělá inteligence v roce 2019? Dozvíme se v Praze.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner