Ezmeral. Přelomové řešení pro digitální transformaci

EZMERAL není jen španělsky smaragd. Ale jde o významnou novinku v portfoliu HPE.

Byla to vůbec nejzásadnější novinka letošního „Discoveru“, konference, na níž každý rok představuje společnost Hewlett Packard Enterprise své nejzásadnější produkty, řešení a technologie. HPE Ezmeral má být vlajkovou lodí budoucího portfolia určeného pro digitální transformaci. Než se na ni podíváme podrobněji, jen dodejme, že „ezmeral“ je španělsky smaragd. Právě smaragdům se připisují mýtické schopnosti posilovat inteligenci, předvídat budoucí události, uvolňovat stres a zvyšovat imunitu. A právě taková je vize nového řešení.

Co je Ezmeral?

Složitě řečeno: velký milník na cestě k edge-to-cloud platform-as-a-service strategii. Přeloženo do srozumitelnějšího jazyka jde o systém kontejnerové softwarové platformy, jež už běží na bázi clusterů Kubernetes. „Takzvané kontejnery umožňují rozložit dřívější velké řešení na spoustu drobných částic. Pro vývojáře znamenají svobodu a možnost okamžitě zasahovat do jednotlivých aplikací, aniž by museli přitom složitě překopávat celý systém nebo změny dělat v průběhu velkých odstávek. Dnes mohou vše změnit v řádech vteřin a většinou tak, aniž by si toho uživatelé systému všimli,“ vysvětluje Jan Fouček, Hybrid IT Manager společnosti Hewlett Packard Enterprise pro Českou republiku.

Katalyzátor IT infrastruktury

V praxi to dnes často vypadá tak, že společnosti a organizace používají kombinaci veřejného cloudu a vlastních datových center. A ve chvíli, kdy se rozhodnou cokoli změnit, naráží na složitost či omezenou flexibilitu, ale především dodatečné náklady, jež jim brání vytěžit maximum z dostupných dat. Díky portfoliu HPE Ezmeral a byznys modelu HPE Greenlake by právě tyhle situace měly upadnout jednou pro vždy v zapomnění. Hewlett Packard Enterprise tuto situaci řeší tak, že společnostem poskytuje služby v rámci modelu HPE GreenLake kompletně dle jejich preferencí – od zařízení pro sběr a analýzu dat na okraji sítě po plně automatizovaný cloud – s konzistentním provozním modelem, s viditelností a správou všech podnikových aplikací a dat.

Portfolio HPE Ezmeral Container Platform umožňuje organizacím dynamicky modernizovat aplikace prostřednictvím open source Kubernetes, zatímco HPE Ezmeral ML Ops pomáhá rychle inovovat v oblastech umělé inteligence a strojového učení, a tak profitovat z hodnoty ukládaných dat v hybridním cloudu. HPE Ezmeral Container Platform navíc umožňuje zákazníkům přesouvat zpracování IT úloh do vybraného prostředí podle jejich uvážení. A konečně, díky flexibilnímu obchodnímu modelu služby HPE GreenLake dává firmám naprostou kontrolu nad provozními výdaji.

Cílíme na velké firmy

Podobně jako byl před lety nástup virtualizace, je dnes podobným trendem kontejnerizace, tedy psaní cloud native aplikací s využitím této technologie. Podle nás na trhu chyběla škálovatelná kontejnerová platforma pro opravdu velké společnosti. Na ně cílíme,“ říká bez obalu Jan Kameníček, ředitel české pobočky HPE.

Firmy, které využijí řešení HPE GreenLake, HPE Ezmeral Container Platform a HPE Ezmeral ML Ops by měly těžit zejména z ještě rychlejšího nasazení projektů v oblastech umělé inteligence a strojového učení. Zároveň však mohou eliminovat riziko oddělení dat od jejich zdroje, zajistit plynulé škálování od pilotních projektů po finální provoz a vyhnout se také nákladům a rizikům při následném přesunu dat.

Více informací o HPE Ezmeral najdete na: hpe.com/ezmeral.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner