Enters. Komunita lidí, která „vidí do technologií“

Zajímá vás, jak bude svět vypadat zítra, za rok nebo za pět let? Jaké technologie ovlivní náš každodenní život? A co se stane s naší společností ve chvíli, kdy vědecké objevy dobudou další mety? Pak vítejte ve světě ENTERS – komunitě lidí, která se snaží přinášet detailnější pohledy na témata, o nichž se často diskutuje. High performance computing, nejvýkonnější výpočetní stroje dneška. Data, ona „ropa 21. století“, která nám neskutečným způsobem akceleruje hranice lidského poznání. Datová centra, servery a úložiště. Fyzikální zákony, jež budou muset být překonány, abychom mohli dosáhnout na další úroveň v oblasti výkonu.

ENTERS jsou dva roky poctivě, týden co týden, budovaná komunita výrazných osobností, jež přinášejí zasvěcené a neotřelé vhledy ke klíčovým tématům. Každý týden přinášíme jeden původní text. O technologii, která si zaslouží přeskočit práh vaší pozornosti. Nebo s člověkem, jehož myšlenky stojí za chvilku soustředěného čtení.

Původní blog pod názvem SvětHPE, na který jsme projektem ENTERS aktuálně navázali, prozrazuje, že prvotním záměrem bylo mluvit o technologiích, které měly větší či menší vazbu na působení globálního leadra v informačních technologiích, společnosti Hewlett Packard Enterprise. Chceme ale jít dále, mít možnost většího přesahu, snad i větší nezávislosti. Proto ENTERS. V novém kabátě, s novými možnostmi. Máme na co navazovat, při pohledu zpět vnímáme hrdost, ale i závazek.

Naším přáním je dopřát vám ke kávě skutečně dobré a hodnotné náměty k přemýšlení. Zasvěcené pohledy na témata, o nichž se hodně mluví, ale málo ví. O automatizaci, blockchainech, superpočítačích, sítích, kvantových strojích. Řešíme společně s vámi, jestli technologie mohou přibrzdit Alzheimerovou nemoc či zastavit hlad ve světě. Pídíme se po morálce a étosu dnešní společnosti.

Chceme být inspirací pro ty, kteří nám inspiraci dokážou vracet svými komentáři a diskusemi. Být komunitou, ve které je radost být.