Enters. Komunita lidí, která „vidí do technologií“

Jaký bude svět v blízké budoucnosti? Jaké technologie ovlivní náš každodenní život? Odpoví vám ENTERS

Komunita

Zajímá vás, jak bude svět vypadat zítra, za rok nebo za pět let? Jaké technologie ovlivní náš každodenní život? A co se stane s naší společností ve chvíli, kdy vědecké objevy dobudou další mety? Pak vítejte ve světě ENTERS – komunitě lidí, která se snaží přinášet detailnější pohledy na témata, o nichž se často diskutuje. High performance computing, nejvýkonnější výpočetní stroje dneška. Data, ona „ropa 21. století“, která nám neskutečným způsobem akceleruje hranice lidského poznání. Datová centra, servery a úložiště. Fyzikální zákony, jež budou muset být překonány, abychom mohli dosáhnout na další úroveň v oblasti výkonu.

ENTERS jsou dva roky poctivě, týden co týden, budovaná komunita výrazných osobností, jež přinášejí zasvěcené a neotřelé vhledy ke klíčovým tématům. Každý týden přinášíme jeden původní text. O technologii, která si zaslouží přeskočit práh vaší pozornosti. Nebo s člověkem, jehož myšlenky stojí za chvilku soustředěného čtení.

Původní blog pod názvem SvětHPE, na který jsme projektem ENTERS aktuálně navázali, prozrazuje, že prvotním záměrem bylo mluvit o technologiích, které měly větší či menší vazbu na působení globálního leadra v informačních technologiích, společnosti Hewlett Packard Enterprise. Chceme ale jít dále, mít možnost většího přesahu, snad i větší nezávislosti. Proto ENTERS. V novém kabátě, s novými možnostmi. Máme na co navazovat, při pohledu zpět vnímáme hrdost, ale i závazek.

Naším přáním je dopřát vám ke kávě skutečně dobré a hodnotné náměty k přemýšlení. Zasvěcené pohledy na témata, o nichž se hodně mluví, ale málo ví. O automatizaci, blockchainech, superpočítačích, sítích, kvantových strojích. Řešíme společně s vámi, jestli technologie mohou přibrzdit Alzheimerovou nemoc či zastavit hlad ve světě. Pídíme se po morálce a étosu dnešní společnosti.

Chceme být inspirací pro ty, kteří nám inspiraci dokážou vracet svými komentáři a diskusemi. Být komunitou, ve které je radost být.


Sledujte nás

Stojí za přečtení

banner